Wylew podpajęczynówkowy u dziadka a możliwość przewiezienia go do innego szpitala

2tyg temu dziadek miał wylew podpajęczynówkowy. Trafił  do dzpitala Po Ok 1 Godz od momentu utraty przytomności w Szpitalu odzyskał swiadomość A następnie zapadł w Śpiączkę oddycha samodzielnie (ma czucie na twarzy reaguje gdyS się mu zwilża usta wodą łapie Wacik) Otrzymuje leki zmniejszające ciśnienie i Gorączkę oraz glukozę operacji nie wykonano bo szpital nie ma na etacie neurochirurga czy W Takiej Sytuacji Można By Takiego Chorego Przewieźć Do Innego Szpitala Żeby Go Zoperowano I Czy Nie Powinno Się Mu Podłączyć Jakieś Sądy Podającej Jedzenie Czy Sama Glukoza Dożylnie Wystarczy
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Możliwości leczenia krwawienia podpajęczynówkowego są zależne od wielu czynników, w tym przede wszystkim od stanu klinicznego pacjenta i rozległości udaru. Dziadek może zostać skonsultowany przez neurochirurga pod kątem możliwości leczenia operacyjnego, jednak jego stan kliniczny może nie pozwalać na operację a nawet transport pomiędzy szpitalami. Leczenie żywieniowe również nie jest zawsze prowadzone jednakowo i bez dostępu do danych klinicznych nie można wypowiedzieć się, jaki sposób żywienia jest w danej sytuacji dla pacjenta najlepszy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty