Wylew podpajęczynówkowy u dziadka a możliwość przewiezienia go do innego szpitala

2tyg temu dziadek miał wylew podpajęczynówkowy. Trafił  do dzpitala Po Ok 1 Godz od momentu utraty przytomności w Szpitalu odzyskał swiadomość A następnie zapadł w Śpiączkę oddycha samodzielnie (ma czucie na twarzy reaguje gdyS się mu zwilża usta wodą łapie Wacik) Otrzymuje leki zmniejszające ciśnienie i Gorączkę oraz glukozę operacji nie wykonano bo szpital nie ma na etacie neurochirurga czy W Takiej Sytuacji Można By Takiego Chorego Przewieźć Do Innego Szpitala Żeby Go Zoperowano I Czy Nie Powinno Się Mu Podłączyć Jakieś Sądy Podającej Jedzenie Czy Sama Glukoza Dożylnie Wystarczy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Możliwości leczenia krwawienia podpajęczynówkowego są zależne od wielu czynników, w tym przede wszystkim od stanu klinicznego pacjenta i rozległości udaru. Dziadek może zostać skonsultowany przez neurochirurga pod kątem możliwości leczenia operacyjnego, jednak jego stan kliniczny może nie pozwalać na operację a nawet transport pomiędzy szpitalami. Leczenie żywieniowe również nie jest zawsze prowadzone jednakowo i bez dostępu do danych klinicznych nie można wypowiedzieć się, jaki sposób żywienia jest w danej sytuacji dla pacjenta najlepszy.