Wylewy w oku i leczenia nadciśnienia

Witam. W odstępie niecałych 2 m-cy trzykrotnie miałam wylew w oku. Za kazdym razem zalewa mi coraz większa ilość krwi. Lecze sie na nadcisnienie tetnicze - zażywam Concor 5 0,5 tab.rano.Poza tym FORTIMAG, OMEGA 3 1000MG I WIT D3 1000JN. Nie zauwazyłam podw.wartosci cisnienia tet. troche podwyzszony cukier ale nie stwierdzono jeszcze cukrzycy, podwyż. 6,2 kwas moczowy i podwyz. od dawna cholesterol. Prosze uprzejmie o informacje co moze byc powodem tych wylewow i jak mpge im zapobiec.

Należy za każdym razem kiedy się wylew pojawi zbadać oko,dno oka i Tp wewnątrzgałkowe.Pani naczynia są kruche i dlatego pękają. Leczenie polega na zakropleniu Sol Posorutin4x do oka chorego + tbl. uszczelniające typu Venoruton. Pozdrawiam