Wyliczenie tygodnia ciąży od daty ostatniej miesiączki

Dzień dobry, Napiszę szybko i wprost : Pierwsze współżycie nastąpiło 21 września. 23 września był 1 dzień mojej miesiączki. Tydzień temu zrobiłam test ciążowy i jestem w ciąży. Który to tydzień? 3,4 ?

Milena Lubowicz

W położnictwie wylicza się tydzień ciąży na podstawie terminu ostatniej miesiączki, niezależnie w którym dniu cyklu doszło do zapłodnienia. Także w Pani przypadku jest to 6. tydzień.
Pozdrawiam