Wyłyżeczkowanie macicy z powodu krwawienia po menopauzie. Jakie powinno być dalsze leczenie?

Proszę o wyjaśnienie wyniku badania, jest po łacinie, nic nie rozumiem. I mam też pytanie, co dalej? Miałam zabieg wyłyżeczkowania macicy z powodu krwawienia po menopauzie. Rozpoznanie kliniczne: Metrorrhagia post menopausam in anamnesi. Oto treść rozpoznania histopatologicznego: Fragmenta mucosae endocervicis normalis. Fragmenta endometrii atrophici. Polypus hyperplasticus parvus endometrialis. Dziękuję za szybką odpowiedź, wizytę lekarską mam za kilkanaście dni i dlatego się zwracam z prośbą do Państwa. Z poważaniem, ikapopo
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podany wynik badania histopatologicznego tłumaczy się następująco: W skierowaniu: krwawienie z macicy po menopauzie, W rozpoznaniu: Fragmenty prawidłowej błony śluzowej kanału szyjki macicy. Fragmenty zanikowego endometrium. Mały polip rozrostowy endometrium.

Przyczyną krwawienia był zapewne opisywany polip. Prawdopodobnie został usunięty w całości. Nie opisano charakteru rozrostu - a to jest ważne w dalszym postępowaniu. Tak czy inaczej, aktualnie prawdopodobnie polegać ono będzie na obserwacji i ewentualnym leczeniu hormonalnym przez miesiąc, z kontrolną abrazją po tym czasie.

Nie ma powodu, by wcześniej zgłaszać się na wizytę do lekarza. Przyczyną krwawienia nie był nowotwór złośliwy, czego najbardziej się w takich sytuacjach obawiamy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.