Wymiana zastawki aortalnej u 65-latki

siostra ma skierowanie na wymianę zastawki aortalnej i mitralnej , bardzo sie męczy i strasznie boi sie operacji, nie chce iść do szpitala bo usłyszała,że może umrzec podczas operacji..ma 65 lat..Czy to moze byc prawdą,ze jest nikła nadzieja powodzenia operacji. Bardzo prodszę o szczera odpowiedź i co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszelką kwalifikację do zabiegów operacyjnych wykonuje lekarz prowadzący. Każdy zabieg nawet najmniejszy niesie ze sobą pewne ryzyko. Najlepiej proponuję udać się do lekarza i poprosić aby przeanalizował z Państwem wszystkie za i przeciw. Przez internet nie ma możliwości takiej konsultacji.