Wymiary BPD w ciąży

Witam.Mam pytanie dotyczące badanie usg w 30 tyg. ciąży.Otóż moje wszystkie badania usg do 20 tyg. pokrywały się z datą OM. Jednak ostatnio byłam na usg i z daty OM wychodziło 30w2d a z usg 31w1d, skąd taka różnica? Dodam, że wymiary BPD to 8,03cm co odpowiada 32w2d a wymiary FL 5,97cm co odpowiada 31w1d, pozostałe oznaczenia pokrywają się z data OM.Dlaczego ten wymiar BPD i FL mają takie różnice? to oznacza ze dziecko bd mieć długie nózki i duza glowke?Razem z mężem jesteśmy niscy. Proszę pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niewielkie różnice w szacowaniu wieku ciąży na podstawie pomiarów są nieistotne klinicznie. Nie powinnam mieć Pani zatem powodu do niepokoju.