Wymiary płodu w 6. tygodniu ciąży oraz wytłumaczenie skrótu PCTL

na badaniu usg mam wiek ciazy wedlug usg 6 tydzien pecherzyk 10,2mm pecherzyk zoltkowy obecny a co znaczy skrot Pctl 30,59 ??? nigdzie nie moge znalezc co to znaczy? ciaza mlodsza o 12 dni wedlug usg. czy wymiary sa w porzadku?

Pct. to tzw. siatka percentylowa określająca w jakim przedziale % według danych pomiarów znajduje się opisywana ciąża w stosunku do normy.