Wymiary płodu w 8. tygodniu ciąży
jestem w 8 tygodniu ciazy, dzisiejsze usg wykazalo, ze moj dzidzius mierz 6.9mm. To moja druga ciaza, w pierwszej nie mialam rzadnych problem(cc). Dlaczego dziecko jest takie male?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam,
Ginekolodzy dla uproszczenia podają zawsze wiek zarodka względem daty początku ostatniej miesiączki, jednak nie u wszystkich kobiet owulacja następuje dokładnie 14 dni po tej dacie. Możliwe przesunięcia nie świadczą o niczym niebezpiecznym dla dziecka, dlatego proszę się nie niepokoić i w dalszym ciągu kontrolować ciążę, ponieważ na obecnym etapie nie ma zagrożenia dla ciąży.
Z dużym prawdopodobieństwem można za to stwierdzić, że termin porodu będzie miał miejsce później, niż wynika to z daty ostatniej miesiączki.