Wymiary płodu w 8. tygodniu ciąży

jestem w 8 tygodniu ciazy, dzisiejsze usg wykazalo, ze moj dzidzius mierz 6.9mm. To moja druga ciaza, w pierwszej nie mialam rzadnych problem(cc). Dlaczego dziecko jest takie male?

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Ginekolodzy dla uproszczenia podają zawsze wiek zarodka względem daty początku ostatniej miesiączki, jednak nie u wszystkich kobiet owulacja następuje dokładnie 14 dni po tej dacie. Możliwe przesunięcia nie świadczą o niczym niebezpiecznym dla dziecka, dlatego proszę się nie niepokoić i w dalszym ciągu kontrolować ciążę, ponieważ na obecnym etapie nie ma zagrożenia dla ciąży.
Z dużym prawdopodobieństwem można za to stwierdzić, że termin porodu będzie miał miejsce później, niż wynika to z daty ostatniej miesiączki.