Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - czy mogę dokończyć to opakowanie?

Witam:) W poniedziałek 23 sierpnia, tak jak zawsze z rana o 8.00, wzięłam tabletkę antykoncepcyjną. Była to 16. tabletka, czyli trzeci tydzień. Niestety ok. godz.. 9.00 zaczęłam się źle czuć i wymiotowałam, później okazało się, że miałam zatrucie pokarmowe. Gdy objawy zatrucia przeszły, na wszelki wypadek wzięłam następną tabletkę. Stosunków żadnych nie było.Teraz zastanawiam się, czy mogę normalnie zakończyć to opakowanie i poczekać na okres czy muszę dokupić nowe i wziąć jedną tabletkę z nowego? Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam:)

Redakcja abcZdrowie

Przyjmując dodatkową tabletkę postąpiła Pani słusznie. Takie dodatkowe tabletki najlepiej przyjmować z zapasowego blistra, gdyż wtedy zachowuje się 28-dniowy cykl. Można także dokończyć aktualne opakowanie (miesiączka wystąpi o 1 dzień wcześniej) i po 7-dniowej przerwie rozpocząć kolejne.