Wymioty i biegunka z gorączka u dzieci

Muj syn 4.5 roku we wtorek do środy wymiotował i miał biegunke z gorączką do39 st.wczoraj całkiem nieżle się czuł ale dziś znowu nażeka na bul brzucha i ma luźne stolce ale niema gorączki.curka 2 latka wczoraj też wymiotowała i miała 38 st.ma lużne stolce ale pije wode i po trochu je nie tak jak starszy brat.co im jest?

Witam. Opisane objawy wiążą się z wirusową infekcją przewodu pokarmowego. Proszę systematycznie obniżać gorączkę i dbać o odpowiednie nawodnienie dzieci. Objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.