Wymioty i ból brzucha u sześciolatki

Dzień dobry, mam problem z moją 6-letnią córką - od jakiegoś czasu skarży się na ból głowy i kolana dwa dni temu po powrocie ze szkoły bolał ją brzuch i raz wymiotowała, potem dwa dni było wszystko dobrze i na trzeci dzień znowu wymioty. Córcia bardzo lubi chodzić do szkoły, także to na pewno nie stres związany ze szkołą. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję!

KOBIETA, 6 LAT ponad rok temu

Witam!
Opisane objawy to dość częste dolegliwości zgłaszane przez dzieci. W przypadku wystąpienia bólów głowy, brzucha, wymiotów zawsze należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku najczęstszych przyczyn (infekcje). Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym (pediatrą) w celu zebrania dokładnego wywiadu oraz zbadania córki. Wówczas można będzie wykonać podstawowe badania (morfologia krwi, bad. ogólne moczu, OB, CRP, TSH, AspaT, AlaT, mocznik, kreatynina, bilirubina, USG jamy brzusznej). W tej chwili trudno wskazać jednoznacznie przyczynę, jednakże bardzo często takie objawy nawet nie świadomie występują na podłożu psychogennym w odpowiedzi na stres, trudną sytuację rodzinną, problemy w szkole itd. Dlatego też należy zacząć od szczerej rozmowy z dzieckiem o jej samopoczuciu, problemach. Pozdrawiam serdecznie!