Wymioty i zaburzenia odżywiania a bulimia

witam, czy jeżeli przez jem ok 500 kcal, albo i mniej, a potem mam napady i wymiotuje, a pozniej znowu nie jem to moze to być bulimia?? mam 166 cm i 53 kg, i chce schudnąc 10 kg.

Witam serdecznie,

Zdecydowanie ma Pani objawy bulimii. Proszę niezwłocznie udać się o pomoc do specjalisty. Na początku proponuje wizytę u psychologa a później dietetyka. Bulimia czy anoreksja są bardzo poważnymi i ciężkimi w leczeniu zaburzeniami więc im szybciej zaczniemy leczyć tym lepiej. Zjadając 500kcal wyniszcza i głodzi Pani swój organizm. Potem się objada ale wymiotuje Pani i znów nie dostarcza organizmowi cennych składników odżywczych. Sam fakt że chce Pani schudnąć jeszcze 10kg świadczy o zaburzeniach, które mają swoje podłoże w psychice. Proszę zadbać o swoje zdrowie póki jeszcze nie jest za późno. Osobiście prowadzę pacjentki z tego typu chorobami i wiem jak trudne jest leczenie, szczególnie jak zabrniemy za daleko....

Szczerze Pani radze szukać pomocy!
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam. Obecnie ma Pani 19 BMI, co jest pograniczem normy i niedowagi. Chce się Pani odchudzić do 15 BMI, co będzie pograniczem niedowagi i wyniszczenia. Prawdopodobnie cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Proszę zgłosić się do psychiatry i do psychoterapeuty. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Najlepsze co może Pani zrobić to podjąć leczenie, mniej ważne tutaj jest to czy to taka czy inna jednostka chorobowa.