Wymioty po tabletkach antykoncepcyjnych a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, tydzień temu, około godziny 24:30 wzięłam siódma tabletkę z blistra, potem obudziłam się okolo 4 i zwymiotowalam. Nie wzięłam kolejnej tabletki i w tym samym dniu wieczorem kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Boję się zajścia w ciążę wiem że czas wchłonięcia tabletek wynosi 3-4 godziny ale czy tyczy się to także tabletek braych w nocy? Przed snem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dla wchłaniania się tabletek, pora ich przyjęcia nie ma znaczenia. Powinna Pani była zażyć dodatkową tabletkę, tak jak napisane jest w ulotce. Ponieważ postąpiła Pani inaczej, ryzyko ciąży istnieje.