Wymioty po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Stosunek odbyłam o godz. 20. (sobota). Wcześniej wszystkie tabletki brałam regularnie. O godz. 21 przyjęłam 8 tabletkę, którą o godz. 00.30 (prawdopodobnie) zwymiotowałam, o godz 9-10 wzięłam niedzielną, a następną dopiero w poniedziałek. Żadnego stosunku potem nie odbyłam. Sobotni, przed wymiotowaniem był jednym. Czy istnieje ryzyko, że doszło do zapłodnienia? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletka wchłania się do 4h po przyjęciu, wiec nie ma powodów do obaw.