Wymioty u 4-latki po przyjęciu antybiotyku a stosowanie zastrzyków

Witam.Córka 4l przeziębiła się i dostałyśmy antybiotyk Azitrolek którego nie chciała przyjmować, każde podanie leku kończyło się wymiotami, przy następnej wizycie u lekarza okazało się że córka ma anginę ropną i zapalenie oskrzeli - tym razem otrzymałyśmy antybiotyk w tabletkach Rulid (przepisany przez P.Dr z pomocy świątecznej) których tak samo jak poprzedni córka zwróciła. I tu moje pytanie czy w takiej sytuacji nie powinna dostać antybiotyku w zastrzykach.nasz lek. rodz.pow.że nie ma takich.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku nietolerancji doustnej antybiotykoterapii warto rozważyć domięśniową drogę podawania leków. Trudno stwierdzić czym kierował się lekarz odmawiając zastosowania takiej drogi podania. Preparaty do stosowania domięśniowego są dostępne na rynku i powszechnie stosowane.