Wynik amylazy trzustkowej a dodatkowe badania krwi

Witam mój poziom amylazy trzustkowej wynosi obecnie 130 rok temu 120 chciałbym się dowiedzieć jakie mogę zrobić dodatkowe badania krwi aby wykluczyć problemy z trzustką.

Witam serdecznie. Rozpoznanie choroby trzustki stawia się na podstawie objawów klinicznych i znacznego wzrostu aktywności enzymów trzustkowych w surowicy krwi i moczu, oraz wyników badań obrazowych takich jak USG, albo TK. Trzeba zrobić badanie krwi i sprawdzić stężenie enzymów trzustkowych (amylazy i lipazy) a także stężenia cukru na czczo. W wypadku, gdy normy będą przekroczone, dostaniemy skierowanie na USG jamy brzusznej, a być może także na tomografię komputerową.