Wynik anty-TG 148,15 IU/ml

Witam. Mam pytanie, mój wynik anty-TG to 148,15 IU/ml. Co to może oznaczać? Proszę o odpowiedź.

Magdalena Mroczek

Witam, Każde laboratorium ma inne normy, ale w Pani przypadku przeciwciała te wydają się być podwyższone. Miano przeciwciał przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG) jest zwiększone jedynie u części osób, u których występuje choroba tarczycy (niedobór jodu, choroby zapalne) a także u około 10 proc. zdrowych osób.
Ostateczne rozpoznanie wymaga dodatkowych badań, w tym także oceny hormonalnej. Badania te może zlecić endokrynolog.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to przeciwciało antytarczycowe co może wskazywać na autoimmunologiczny proces zapalny gruczołu.