Wynik ASO po mononukleozy, cytomegalii i anginie paciorkowcowej

Witam moja corka miala 1.5 mies. Temu mononukleoze cytomegalie i angine paciorkowcowa w tej chwili ma ma badania takie ASO 873 test , monotest słabo dodatni cytom, IgG 2,681 dodatní i cytom, IgM 0,040 wynik ujemny . Po jakim czasie to wroci do normy i czy mam sie jeszcze martwic czy jest juz zdrowa . I kiedy aso spadnie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy powtórzyć oznaczenie poziomu ASO w celu oceny czy ulega obniżeniu. Podwyższony poziom IgG świadczy o przebyciu infekcji. Z otrzymanymi wynikami badań proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.