Wynik AST i ALT 4-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, chciałbym prosić o interpretację wyników AST i ALT mojej 4 miesieczej córeczki. Mała urodziła się w 36 tyg z waga 2580g 10.07.2014r. Wyniki z 17.09 AST 54 u/l, ALT 25u/l. Kolejne badanie 30.10.2014 AST 66u/l, ALT 34u/l. Czym może być spowodowany ten wzrost. Czy coś sie dzieje z jej wątrobą? Bardzo się o nią martwię. Dziękuję za odpowiedz.

Milena Lubowicz

Rzeczywiście parametry te są podwyższone, chociaż nie jakoś zatrważająco wysoko. Na pewno konieczna jest diagnostyka wątroby oraz poszukanie przyczyny, gdyż bez wyników badań dodatkowych, nie jestem w stanie powiedzieć co jest przyczyną.
Pozdrawiam