Wynik badań hormonalnych i interpretacja

witam Panie Doktorze Lh 2,21 ,fsh 7.71 estradiol 15,55 w 3 dc a progesteron 3,5 w 21 dc proszę mi pomóc ,bo czytałąm i wyniki nie są najlepsze ,oczywiście mogę się mylić .bardzo dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione wyniki badań są w normie. Oczywiście jest to z mojej strony pewne założenie gdyż nie podała Pani jednostek w których były przedstawione otrzymane wyniki. Jednak przyporządkowałem je do norm najczęściej używanych jednostek. I tak normy dla FSH - faza folikularna: 2,8-11,3 mlU/ml, LH - faza folikularna: 1,1-11,6 mlU/ml, Estradiol - faza folikularna: 0-160,0 pg/nl. Progesteron - faza lutealna: 0,95-21,0 ng/ml.