Wynik badań hormonalnych tarczycy i nadnerczy u 23-latki

Wykonałam na zlecenie dermatologa badania hormonalne tarczycy i nadnerczy. Wyniki są następujące : TSH 2,6 norma (0,350 - 4,150) FT4 0,75 norma (0,7 - 1,48) ??? FT3 4,86 norma (2,77 - 5,27) Anty TPO < 0,8 norma (0,00 - 7,99) ACTH 61,10 norma (5-46) ??? Kortyzol 19,66 norma (6,2 - 19,4) Dopiero za miesiąc będę robić badania hormonów płciowych. Czy do tego czasu powinnam podjąć jakieś działania? Co oznaczać może tak wysokie ACTH ?

W przypadku ACTH powyżej normy i kortyzolu na górnej granicy konieczne jest wykonanie tzw testu hamowania wydzielania kortyzolu i ACTH po doustnym przyjęciu 1tabl. Pabi-Dexamethasonu 1mg między godz. 23,00 a24,00 i oznaczenie następnego dnia rano, na czczo ponownie poziomu kortyzolu i ACTH. Proszę zgłosić się do endokrynologa.