Wynik badań hormonów oraz wypadanie włosów, nadwaga, nieregularne miesiączki i wahania nastroju

Jestem kobietą, mam 22 lata. Obiawy: wypadanie włosów, nadwaga, nieregularne miesiączki, zmienność nastrojów, nadmierne obwłosienie, trądzik po okresie, tycie przed okresem, sucha skóra, bóle głowy, słaba odporność ginekolog mówi że jajniki są ok długość cyklu: od 28-110 dni wyniki: FT4 15,4 pmol/l Glukoza 86 mg/dl TSH 2,850 ylU/ml SHBG 25,98 nmol/l Testosteron 1,40 nmol/l Insulina 11,52 mU/l Androstendion 5,4 ng/ml PRL 1301,0mIU/l Proszę o analize moich wyników i diagnozę. Z góry dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Poziom prolaktyny jest podwyższony. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.