Wynik badań na awidność toksoplazmozy w 10 tygodniu ciąży

Witam odebrałam wyniki na awidność tokso i wyszło 0,50 , wcześniej miałam igg 198, 600 czy taka awidność to dużo czy mało? Jestem w 10 tyg ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niska awidność przeciwciał w klasie IgG przeciwko Toxoplazmozie może oznaczać świeżą inwazję i wymaga leczenia, dlatego też proszę jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.