Wynik badania ALAT

Analiza wykazała transaminazy ALT  52 .IU/L. Czy to jest bardzo niepokojące. Lekarka zleciła takie badanie w związku z bólem stawów
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Podwyższony wynik ALAT jest sygnałem, że komórki wątrobowe mogą być objęte procesem zapalnym. 52 to nieznacznie podwyższenie stężenia tego enzymu we krwi. Po pewnym czasie warto to badanie powtórzyć i sprawdzić jaka jest dynamika tej wartości. Ważne jest także czy choruje Pani na inne choroby przelekłe a także to czy w związku z bólami stawowymi przyjmuje Pani przewlekle leki przeciwbólowe np. paracetamol.