Wynik badania AMH u 34-latki

Witam Wykonałam badanie AMH, mój wynik wynosi 2.68. Czy jest to prawidłowy wynik? Jakie sa normy dla tego badania? Niestety na wyniku ich nie mam. Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, ze względu na stosunkowo krótki okres wykorzystania oznaczenia wciąż nie wyznaczono pewnych i sztywnych zakresów referencyjnych dla oznaczania AMH. Wartości prawidłowe mogą różnić się pomiędzy poszczególnymi laboratoriami. Jednakże, prawidłowe stężenie wynosi zazwyczaj ponad 1,5 ng/ml. Pani wynik jest prawidłowy. Pozdrawiam.