Wynik badania antygenu HBs a zakażenie wątroby

Witam. Moje wyniki badan anty HBs to 90.45 IU/l aALAT 49 ↑ U/lASPAT 37 ↑ U/l Czy mam powody do obaw z zakazeniem watroby?Uprzejmie proszę o odpowiedz. Reszta wynikow krwi w normie. :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Oznacza to, że jest Pani zaszczepiona przeciwko WZW t.B i poziom przeciwciał jest prawidłowy. Nieznaczne podwyższenie prób wątrobowych może być związane np. z przyjmowanymi na stałe lekami lub spożytym alkoholem.