WYNIK BADANIA - dziecko 7-letnie

Odebrałam badania córki 7-letniej i wyszło, że ASO 1085, a MPV 7,85 - reszta w granicach normy. Proszę o interpreację powyższych wyników. Czy jest to coś niepokojącego? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Znacznie podwyższone miano ASO w badaniu Pani dziecka może wskazywać na trwające lub przebyte zakażenie paciorkowcem ropotwórczym. Ze względu na możliwość wystąpienia poważnych powikłań po infekcji paciorkowcowej (gorączka reumatyczna, kłębkowe zapalenie nerek), konieczna jest konsultacja z pediatrą. MPV jest to wskażnik średniej objętości płytek krwi. Nie ma on żadnego znaczenia diagnostycznego przy braku odchyleń w innych parametrach płytkowych morfologii krwi.