Wynik badania EEG 30-latki

witam, prosiłabym o interpretacje wyników: czynność podstawowa zachowana w ok.-c-p z fal alfa 8-10Hz o ampl.do 40uv i fal beta. Rz-obecna w ok.skroniowych pojawiają się liczne fale ostre o ampl.wyższej od czynności podstawowej Hv fs nie aktywuje krzywej. orzeczenie:zmiany zlokalizowane w obu ok.skroniowych. Proszę o interpretacje wyników.Ewelina lat 30

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że wynik badania EEG należy interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich. Nieprawidłowy zapis EEG nie musi bowiem świadczyć o występowaniu istotnej patologii. Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.