Wynik badania EEG u 35-latki

Witam.Dzis odebrałam wynik zapisu EEG. bo się martwie ,a wizyte mam po Tomografi komputerowej dopiero u Neurologa. Zapis zroznicowany przestrzennie. Rytm fal alfa symetryczny , nieregularny o częstotliwosci 8-9 Hz i amplitudzie do 30 uV. Rz-obecna.W całym zapisie widoczne są rozsiane fale wolne tehta 5-6 Hz i pojedyncze fale ostre.Fs bez wpływu na zapis.HV nasila zmiany. Orzeczenie: Zapis niskonapięciowy z niewielkiego stopnia uogolnionymi zmianami o charakterze rozsianym.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę pamiętać, że wynik badania EEG należy interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich. Nieprawidłowy zapis EEG nie musi bowiem świadczyć o występowaniu istotnej patologii. Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.