Wynik badania GFR, kreatyniny, wapnia w DZM

Witam wczoraj odebrałam wynik badania GFR >60 ,kreatynina 0,54( norma 0,50 -1,20) ,wapń w DZM 40,99 (norma od 0,00 - 6,20) jestem po operacji tarczycy .Podczas operacji powiedziano mi że zostały uszkodzone przytarczyczki i dlatego muszę przyjmować wapno calperos1000 2 razy dziennie po 2 tabletki Wapń całkowity to wynik-9,25 norma podana 8,60-10,20 ogólnie czuje sie niedobrze mam zawroty głowy i bóle w okolicy nerek moja Pani doktór rodzinna powiedziała mi że to od żołądka Pozdrawiam serdecznie

Lek. Krzysztof Szmyt

Zalecam wykonanie USG jamy brzusznej i nerek oraz badanie ogólne moczu celem weryfikacji dolegliwości ze strony nerek. Proszę również o rozważną dietę w zakresie przyjmowanego dziennie wapnia i innych składników pokarmowych np. fosforanów.