Wynik badania histopatologicznego a planowanie ciąży

Witam,odebrałam dziś wynik badania histopatologicznego : "Leiomyoma (diam. ad 4,5 cm) - fragmenta". Co to oznacza i czy wszystko w porządku? Mam 29 lat i chciałabym zacząć starania o dziecko, czy ten wynik nie wpłynie na moje starania negatywnie? Proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik to mięśniak macicy - materiał pofragmentowany. Jest to zmiana łagodna i nie budzi większego niepokoju. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza prowadzącego.