Wynik badania histopatologicznego po nadszyjkowym usunięciu trzonu macicy

Wyniki badania histpat.po nadszyjkowym usunięciu trzonu macicy-proszę o tłumaczenie i analizę; 1.Endometriumin stadio proliferationis 2.Foci endometriosis internae corporis uteri 3.Leiomyoma et leiomyomatosis corporis uteri Opis makroskopowy;Trzon macicy bez przydatków 7x7x4cm,mięśniak 1cm średnicy. Operacja odbyła się przez cięcie powłok brzusznych.Dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik: endometrium w fazie proliferacyjnej. Ogniska endometriozy w ścianie trzonu macicy. Mięśniaki trzonu macicy. Opisane zmiany to guzy łagodne. Badanie nie budzi niepokoju. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza prowadzącego.