Wynik badania histopatologicznego po poronieniu i wyłyżeczkowaniu jamy macicy

Jak rozumieć badanie histopatologiczne po poronieniu i łyżeczkowaniu:1,2-fragmenty doczesnej z ogniskowym przewlekłym naciekiem zapalnym umiarkowanego stopnia,oraz fragmenty błony śluzowej jamy macicy z cechami objawu Arias-Stella. Nadmienię że mam też mięśniaka ok.10-12 cm.Nie wiem jak to rozumieć. Wnioskuje że jeśli by był to rak to w wyniku było by naciek nowotworowy. Sama nie wiem a lekarz nic mi nie powiedział,zlecił markery jajników.Na USG było wszystko dobrze z jajnikami i przydawkami.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik oznacza iż była Pani w ciąży i doszło do poronienia. Nie wskazuje na obecność zmiany nowotworowej. Kluczowe w tym przypadku jest badanie USG, które nie wykazało żadnych podejrzanych zmian. Wskazane jest powtórne badanie kontrolne za 2-3 miesiące.