Wynik badania histopatologicznego usuniętego znamienia

Chirurg usunął mi znamię, które było umiejscowione pod lewą piersią. Oto opis: fragment skóry o wym. 1x 0,8 x 0,5 cm. Na jego powierzchni wypukła, brązowo-szara, brodawkowata zmiana o wym. 0,6 x 0,4 cm. Marginesy 0,1 cm i 0,2 cm. Wynik badania: Naevus dermalis papillaris cutis. Excisio completa. Bardzo proszę o przetłumaczenie. B.K.

Naevus dermalis papillaris cutis. Excisio completa. - oznacza: Znamię skórne brodawkujące skóry. Wycięte doszczętnie. W takim wypadku leczenie zostało całkowicie zakończone, a zmiana typu łagodnego całkowicie usunięta.