Wynik badania kręgosłupa 45-latki

Witam serdecznie. Bardzo proszę o wytłumaczenie zagadnień . globalny niedowład pkg silniejszy dystalnie wielopoziomowa dyskopatia z kyfozacją , wielopoziomowa stenoza zachyłkowa z uciskiem struktur nerwowych kanału kręgowego. Z góry bardzo dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Globalny niedowład pkg silniejszy dystalnie oznacza niedowład prawej kończyny górnej który jest silniejszy w dalszej części kończyny. Wielopoziomowa dyskopatia z kyfozacją oznacza nieprawidłowości w obrębie krążka międzykręgowego z przodopochyleniem kręgosłupa. Wielopoziomowa stenoza zachyłkowa oznacza zwężenie kanału kręgowego co skutkuje uciskiem struktur nerwowych.