Wynik badania krwi i cholesterolu a cukrzyca typu 2

mam cukrzyce 2-go stopnia i biorę tabletki Formetic 800mg 2x1 oraz przestrzegam diety p.doktor zleciła mi badanie krwi :Lipidogram Cholesterol całkowity 106 mg/dl... Cholesterol HDL 51{48%} mg/dl... Cholesterol LDL 46mg/dl ....Trojglicerydy 44mg/dl proszę o diagnozę zaznaczam ze nie biorę żadnego leku na cholesterol z góry dziękuje i pozdrawiam

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli