Wynik badania krwi i zablokowanie dróg żółciowych

Witam. Otrzymałem wyniki badan z takimi parametrami Bilirubina całkowita 0,90 ALT 73 ASP 33 GGTP 94 Badania na wzw negatywne na usg brak zablokowania dróg żółciowych,wątroba nie powiększona ale z ogniskami stłuszczenia przy drogach żółciowych nie pale i nie pije wiek 42 lata wzrost 191 waga 102 Proszę o interpretacje wyników

Witam. Nieznaczny wzrost poziomu enzymów wątrobowych najprawdopodobniej wiążę się z miejscowym uszkodzeniem jej miąższu przez ogniska stłuszczenia wątroby. Konieczna jest redukcja masy ciała oraz oznaczenie poziomu lipidów w krwi i ewentualne wdrożenie leczenia obniżającego syntezę cholesterolu.