Wynik badania krwi u 34-letniego mężczyzny

witamJestem m�czyzn� lat34 odebra�em dzisiaj wyniki. Niepokoi mnie WBC-krwinki bia�e 11,1 tys, ALT/GPT 62 U/l, AST/GOT 44 U/l, cholesterol 267 mg/dl. Chol.LDL-wyliczany 170 mg/dl, Tr�jglicerydy 333 mg/dlCzy to co� powa�nego i jest o co si� martwi�? Pozdrawiam

Podwyższona ilośc krwinek białych najcześciej ma związek z infekcją. Ma pan niewiele przekroczoną normę. Podwyższone aminotransferazy sugerują uszkodzenie czy raczej podrażnienie wątroby. Podwyższony lipidogram grozi wcześniejszą miazdzycą, ale w pana wieku poza dieta nic więcej nie trzeba robić.