Wynik badania mammograficznego 44-letniej kobiety

W opisie badania mammograficznego jest zdanie ,nie można wykluczyć zmian ogniskowych w ogonie Spencera piersi prawej, wyraźnych cech naciekania nie stwierdzono, skora wolna,uwidocznione domy pachowe wolne.BIRADS 0. Mam 44 lata

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w opisie nie ma niczego co mogłoby budzić niepokój. Nie uwidocznienie ogona Spencera oznacza, że na zdjęciu go nie widać czyli aby wykluczyć proces patologiczny konieczne jest zbadanie jeszcze raz piersi prawej. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.