Wynik badania moczu w 37. tygodniu ciąży a cukrzyca ciążowa

Obecnie jestem w 37 tyg ciąży (wg.kalendarza) Zrobiłam profil. badanie moczu. Biochemia wykazała Glukozę w moczu :103,12 mg/dl H wartości referencyjne 0,00 - 15,00 Analiza ogolna moczu ; glukoza -obecna bilirubina -neg ketony neg cięzar własciwy 1,020 erytrocyty neg (ujemny) p 5,5 białko neg urobilinogen (norman) 0,0 -0,2 azotany neg(ujemny) leukocyty _obecne leuk./ul. (ujemny) barwa -jasno żółta klarownosc -metny-klarowny.Czy to cukrzyca ciążowa?Pozdrawiam...

Witam. Sama obecność cukru w moczu nie upoważnienia do rozpoznania cukrzycy ciężarnych. W tej sytuacji konieczne jest oznaczenie poziomu glukozy we krwi.