Wynik badania MR kręgosłupa - proszę o zinterpretowanie i poradę
Witam, mam 31 lat, jestem kobietą i od jakiegoś czasu bardzo bolą i drętwieją mi nogi, ból jest po zewnętrznej stronie nóg silny i impulsywny, od biodra do kolana i następnie do kostki u stopy. Nie wiem, która boli bardziej - raz lewa, a raz prawa, czasem nie mogę chodzić. Również kręgosłup daje mi się we znaki a dokładnie część lędźwiowa. Robiłam rezonans, ale i tak nic z tego nie rozumiem, wynik brzmi: Artefakty ruchowe. Dehydratacja krążka międzykręgowego L5/S1. Tylna centralna przepuklina tego krążka , widoczna w podoponowej tkance tłuszczowej, bez wyraźnych cech ucisku worka oponowego i korzeni nerwowych. Poza tym obraz badanego odcinka kręgosłupa prawidłowy. Nie stwierdzono zmian w obrębie worka oponowego. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Wizyta u lekarz dopiero za miesiąc, może ktoś mi pomoże w walce z tym bólem? Środki przeciwbólowe już niewiele pomagają. Z góry serdecznie dziękuję.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie.
Niestety nie możemy odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ dotyczy ono interpretacji wyników badań. Proszę się udać z wynikami do lekarza, on mając możliwość zbadania Pani i zebrania dokładnego wywiadu, będzie mógł postawić trafną diagnozę i pokierować leczeniem.