Wynik badania MR kręgosłupa - proszę o zinterpretowanie i poradę

Witam, mam 31 lat, jestem kobietą i od jakiegoś czasu bardzo bolą i drętwieją mi nogi, ból jest po zewnętrznej stronie nóg silny i impulsywny, od biodra do kolana i następnie do kostki u stopy. Nie wiem, która boli bardziej - raz lewa, a raz prawa, czasem nie mogę chodzić. Również kręgosłup daje mi się we znaki a dokładnie część lędźwiowa. Robiłam rezonans, ale i tak nic z tego nie rozumiem, wynik brzmi: Artefakty ruchowe. Dehydratacja krążka międzykręgowego L5/S1. Tylna centralna przepuklina tego krążka , widoczna w podoponowej tkance tłuszczowej, bez wyraźnych cech ucisku worka oponowego i korzeni nerwowych. Poza tym obraz badanego odcinka kręgosłupa prawidłowy. Nie stwierdzono zmian w obrębie worka oponowego. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Wizyta u lekarz dopiero za miesiąc, może ktoś mi pomoże w walce z tym bólem? Środki przeciwbólowe już niewiele pomagają. Z góry serdecznie dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niestety nie możemy odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ dotyczy ono interpretacji wyników badań. Proszę się udać z wynikami do lekarza, on mając możliwość zbadania Pani i zebrania dokładnego wywiadu, będzie mógł postawić trafną diagnozę i pokierować leczeniem.