Wynik badania na toksoplazmozę a staranie o dziecko

Witam serdecznie:) Potrzebuje porady w sprawie toxoplazmozy.Od ponad roku staramy sie o dzidziusia i nic.W styczniu trafilam do szpitala i lekarze szukajac przyczyny moich klopotow zdrowotnych Okazało się że przeszłam toxoplazmoze: Igm ujemne-o.34 Igg dodatnie -8,7 To bylo w styczniu kazano mi sie skonsultowac z zakaźnikiem gdyz taki poziom powoduje to ze nie moge zajsc w ciaze: teraz powturzylam badania i sie wystraszylam bo Igg mi wyszlo 59 czy to znaczy ze juz nie bede mogla miec dzieci??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Chorowanie na toksoplazmozę nie oznacza niepłodności ( i nie ma wpływu na płodność). Jest ważne natomiast żeby nie mieć infekcji toksoplazmzy w trakcie trwania ciąży, gdyż ma to negatywny wpływ na płód. Poziom dodatni przeciwciał klasy IgG oznacza, że przebyła Pani tą infekcję, natomiast powiom IgM ozancza aktualnie trwające zakażenie.U Pani wyniki świadczą o przebyciu infekcji (poziom IgG może się jeszcze przez jakis czas podnosić). Aby znaleźć przyzczynę niepłodności powinna Pani się zgosić do ginekologa. Pozdrawiam