Wynik badania na toksoplazmozę po dwóch latach

Witam, w 2012: Toxo IGG>360, IGM ujemne, awidnosc wysoka. w 2014: Toxo IGG>360, IGM dodatnie (1,3 przy dodatnim od 1,0). Badania powtorzone 3 dni pozniej: IGG>300, IGM dodatnie (1,3 przy dodatnim od 1,0) awidnosc wysoka. Czy to znaczy ze zachorowalam po raz drugi? Czy jest to mozliwe?

Takie dziwne wyniki się zdarzają. Rzeczywiście IgM powinny być już ujemne , jednak nie należy się przejmować. Przy wysokiej awidności nie ma zagrożenia dla ciąży. Natomiast jeśli nie jest pani w ciąży to może warto próbować przeleczyć antybiotykami toxoplazmozę. Co do mojej odpowiedzi pewni lekarze pewnie się ze mną nie zgodzą, ale właśnie tu zdania są podzielone, leczyć czy nie leczyć. :)