Wynik badania na toksoplazmozę w 8 tygodniu ciąży

Witam mam pytanie odebralam wynik na toxoplazme gondi wynik igg wynosi 316,2IU/ml a wynik igm 0,4COI a jestem w 8 tyg ciazy czy mam powody do obaw jak interpretowac ten wynik...

Dodatnie miano przeciwciał toxoplamozy IgG i ujemne IgM świadczy o przebytym w przeszłości zakażeniu. Ponieważ jednak miano jest wysokie- wskazana jest konsultacja w Poradni Chorób Zakażnych w celu oznaczenia awidności przeciwciał i określenia ryzyka.