Wynik badania nasienia u 29-latka

wynik bada nasienia u 29latka bardzo prosze o interpretacje wynikow uplynienie15min,objetosc2,1,odczyn ph7,7 barwa mleczno-szara nieprzezroczysta,lepkosc prawidlowa .Aglutynacja brak,koncentracja plemnikow <500tys/ml ml/ml calkowita liczba plemnikow w ejakulacie <500tys/ml ml/ejakulat pojedyncze plemniki w polu widzenia 0-1-0-2-3-0zywe i martwe Bardzo liczne nablonki plaskie z gory dziekuje

Z definicji powinno być w 1 ml minimum 15 mln plemników. a nie 500 tyś
To jest bardzo ciężka oligozoospermia.
Wynik może być zły np. z powodu pracy w wysokiej temperaturze lub innej odwracalnej przyczyny. Być może leczenie hormonalne też przyniesie efek . Na pewno należy się udać do urologa.
Na pocieszenie dodam że aby powstało życie ludzkie wystarczy 1 zdrowy plemnik , więc w najgorszym wypadku przy metodach wspomaganego rozrodu ( patrz in vitro) może Pan mieć dzieci
Pozdrawiam Chęciński Paweł