Wynik badania obciążenia glukozą a podejrzenie cukrzycy

Witam, w ramach profilaktyki zrobiłem sobie komplet badań. Wszystkie wyniki były bardzo dobre prócz glukozy - na czczo 126 mg/dl. Lekarz kazał powtórzyć badanie, glikoza na czczo i po obciążeniu 75 g glukozy. Wyniki miałem następujące: na czczo 127 mg/dl, 2 godziny po obciążeniu 107 mg/dl. Czy to oznacza że mam cukrzycę i musze brać leki?

Wyniki są graniczne, decyzję leczeniu farmakologicznym powinien pan przedyskutować z diabetologiem uwzględniając wszystkie Pana czynniki ryzyka, w tym wywiad, budowę ciała, inne choroby itp.

Prawidłowo wykonana diagnostyka. Wartości potwierdzają cukrzycę. Młody wiek wskazuje pewnie na błędy żywienia i/lub brak regularnej aktywności fizycznej i/lub nadwagę bądź otyłość. W pierwszym rzędzie zmiana trybu życia. Bez leków podejrzewam, że się nie obejdzie.