Wynik badania płodu w 30 tygodniu ciąży i podejrzenie wodogłowia

Jestem obecnie w 30 tyg. ciąży. Leżałam w szpitalu na obserwacji w kierunku wodogłowia u dziecka. Ostatnie usg wykazało poszerzenie rogów tylnych komór bocznych do 18,8 mm oraz przednich do 12 mm. Poprzednie (tydz. temu) - rogów tylnych komór bocznych do 19mm oraz rogów przednich do 11 mm. Lekarze mają podzieloną opinię ze to jest i nie jest wodogłowie. Innych wad u dziecka nie stwierdzono. Czy są jakieś specjalistyczne ośrodki zajmujące się wodoglowiem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Specjalistów, którzy zajmują się problematyką wodogłowia, najbliżej miejsca zamieszkania, znajdzie Pani w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie.