Wynik badania płuc u 66-latka

Wynik badan Pola płucne rozedmowe.Wnęki bogato naczyniowe rozciągniete.Pasmo bliznowate w polu dolnym płuca lewego(od opłucnej w stronę wnęki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeśli chodzi o zmiany wykryte w lewym płucu to najbardziej prawdopodobne jest to, że są to jakieś stare zmiany pozapalne i podobnie niewielkie zmiany rozedmowe nie są powodem do niepokoju. Natomiast co do poszerzenia wnęki płucnej to przyczyny mogą być różne: mogą to być powiększone węzły chłonne (procesy zapalne, w tym gruźlicze, mało prawdopodobny w Pani przypadku nowotwór), albo też poszerzenie naczyń we wnęce. Najprawdopodobniej lekarz zaleci tomografię komputerową w celu ustalenia przyczyny tego poszerzenia.