Wynik badania poziomu hormonów plciowych

Mam 24 lata. Lekarz na podstawie badania USG podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników. Robiłam badania w 21 dniu cyklu. Jestem ciekawa, czy wyniki są w normie? LH 5,70 mlU/ml, FSH 3,31 mlU/ml, EII 153,55 pg/ml, PGN 6,62 ng/ml. Co te wyniki mogą oznaczać?
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wyniki badań podane przez Panią są prawidłowe. Aby wykluczyć zespół policystycznych jajników, powinna Pani mieć jednak oznaczone dodatkowo stężenie androgenów we krwi (testosteron i androstendion), DHEA-S, a także warto oznaczyć prolaktynę i wykonać krzywą insulinową. Powyższe wyniki nie przemawiają za PCO, jednak aby być pewnym warto wykonać powyższe badania.

Zalecam wizytę u swojego ginekologa/endokrynologa w celu pogłębienia diagnostyki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.