Wynik badania raka nerki. Co to znaczy?!

Witam serdecznie! Mam kłopot i proszę Państwa o pomoc. Miesiąc temu operowano mi raka nerki. W badaniu tomograficznym sprzed operacji stwierdzono guz nerki o rozmiarze 32x19 mm. Zdecydowano się go usunąć. Zabieg jaki zrobiono to nefrectomia radicalis ab lymphonodus excisio. Nie wiem, czy dobrze przepisałem wynik. Obecnie przebywam we Francji i tam też zrobili mi operację. Wynik, jaki mi podał lekarz odnośnie typu raka, to: tumeur du sac vitellin du rein meta(?) (endodermal sinus tumour renis. excision completa. probabilis metastaticum?). Jestem kompletnie zagubiony! Nie wiem, co oznaczają te wszystkie nazwy. Czytałem, że w przypadku raka nerki nie można stosować chemii, bo nic nie daje, ale lekarze bardzo przekonują mnie do silnej chemioterapii. Nie wiem, co robić?! Czy ich postępowanie jest słuszne? Może wrócić do Polski? Proszę o pomoc i wytłumaczenie mi tego wszystkiego! Pozdrawiam, Paweł
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z przedstwionych przez Pana opisów wynika, że w badaniu pooperacyjnym stwierdzono raka nerki z możliwymi (nie potwierdzonymi) przerzutami. Usunieto nerkę z całkowitym wycięciem guza oraz okolicznymi węzłami chłonnymi. Nie jest prawdą, że chemioterapia nie jest skuteczna w raku nerki. Nowe leki mają udowodnione działanie i można je stosować z dobrym skutkiem. Proszę poddać się leczeniu, nie ma konieczności powrotu do Polski, we Francji będzie miał Pan bardzo dobrą opiekę.

Życzę powrotu do zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

Pozdrawiam